Spa Run v rekordních číslech

Druhou červencovou neděli se stejně jako v uplynulých dvou letech uskutečnil městský závod Spa Run. Přestože se jednalo teprve o třetí ročník, návštěvnost svědčí o oblíbenosti tohoto podniku a zdá se, že by se závod mohl natrvalo zařadit na atletickou mapu Mariánských Lázní a potažmo celého Karlovarského kraje.

Úderem druhé hodiny odpolední na trať dlouhou lehce přes šest kilometrů ( 6,4km) vystartovalo dohromady 187 závodníků, což je nárůst o více než 50% oproti loňskému roku a trojnásobek účasti v prvním ročníku. Přestože ve startovní listině převládali běžci z okolí, nebyli výjimkou sportovci ani z opačného koutu republiky či dokonce ze zahraničí. Pozoruhodný je také velký podíl žen, na start se postavilo 75 statečných.

Čivrný v traťovém rekordu

Závod neměl dopředu jasného favorita a čekalo se, kdo se vlastně postaví na start. Domácí David Špindler nezískal propustku v práci, nezúčastnil se ani úspěšný vrchař Roman Skalský. Vítěz předchozích dvou ročníků Jan Sokol (AK Sokolov) se od zimy potýká se zraněním a podle svých slov šest měsíců prakticky netrénuje, jeho start byl tak spíše symbolický. Podobná situace byla i v ženské kategorii. Loňská vítězka, domácí Monika Preibischová měla jiné povinnosti a sokolovská olympionička Ivana Sekyrová se pro změnu připravuje na soustředění.

Přesto o velká jména ve startovní listině nebyla nouze. Silná sestava přijela opět ze Sokolova, na start se postavil také běžecký klan Beshirů a nebo Jiří Čivrný ze Semil. Poslední jmenovaný patřil asi k největším adeptům na vítězství a chvíli po startu se osamostatnil v čele. Za ním se brzy vytvořila dvojice pronásledovatelů – Pavel Procházka a Petr Maurer, oba ze sokolovského atletického klubu. Po nepříliš dramatickém průběhu závodu na čele tak zůstalo pořadí nezměněno až do cíle, kdy Jiří Čivrný bez výraznějších problémů vylepšil rekord trati na 20:59.

V ženách s přehledem zvítězila talentovaná Carmen Beshirová, časem 25:13 ale zaostala za časem loňské vítězky o více než dvě minuty. Na podium ji doprovodila plzeňská Eva Potůčková (25:42) a Uljas Egle (26:36), což je bývalá estonská olympionička a klavírní virtuos, v současné době žijící v Praze.

Mariánskolázenští běžci letos výrazněji do pořadí nepromluvili. Nejlepší mezi muži byl na dvanáctém místě Jan Preibisch (24:23), o místo před Lukášem Navrátilem (24:33). Třetí z domácích a celkově na šestnáctém místě doběhl Petr Mühlhans (25:20). I mezi ženami se domácí běžkyně prosadily až ve druhé desítce, na jedenáctém místě doběhla Daniela Nováková (29:39), do půl hodiny se vešla ještě Monika Černá (13., 29:51).

Naděje mezi mládeží

Ještě před hlavním závodem se na trať dlouhou jeden kilometr postavili žáci 2004 a mladší. O tento běh byl obrovský zájem, celkově si startovní číslo na hruď připnulo 64 běžců.  Po napínavém souboji zvítězil domácí Tomáš Čech. Mariánskolázeňská atletika tak získala i po roce alespoň v jedné kategorii nejvyšší umístění.

Kompletní výsledky

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>