Monika Preibischová reprezentovala na Mistrovství Evropy v krosu

Hyeres2015_17_V prosinci se ve francouzském Hyéres konalo Mistrovství Evropy v přespolním běhu, kde Českou republiku reprezentovalo celkem jedenáct běžců v kategoriích od juniorů po seniory.

Mezi nimi byla i naše atletka Monika Preibischová.Závod se uskutečnil 13.12.2015 na dostihovém závodišti v přímořském městečku Hyéres na jihu Francie.

Závod žen měl jasnou vládkyni v Nizozemce Sifan Hassanové, která dokázala, že si umí poradit nejen s dráhou, ale i terénem. Nastoupila svým soupeřkám již zhruba ve třetině trati a brzy si vybudovala osmivteřinový náskok, který udržela až do cíle a s přehledem si doběhla pro mistrovský titul. Stříbrnou medaili z loňského šampionátu obhájila Britka Kate Averyová, spolu s krajankami si pak vysloužila i nejcennější kov před druhými Francouzkami a třetími Irkami, vedenými čtvrtou Irkou Fionnulou McCormackovou. Na individuální bronz si skvělým finišem sáhla Norka Karoline Grovdalová. Mezi ženami měla Česká republika trojí zastoupení. Z nich vybojovala nejvyšší umístění Lucie Sekanová, která skončila 42., čtyři vteřiny za ní proběhla na 45. místě cílem mariánskolázeňská běžkyně Monika Preibischová, padesátá pak byla Eva Krchová.

„Trať byla sice rovinatá, přesto byla dosti náročná, protože ji pořadatelé stížili uměle vytvořenými překážkami a kopečky. S výkonem jsem spokojená, i když jsem doufala v lepší umístění. Závod byl hodně rychlý a sešla se tu opravdu evropská špička z dráhy, silnice i krosové specialistky. Určitě to ale byla dobrá zkušenost zazávodit si v takovéto konkurenci. Byl to pro mě vrchol podzimní přípravy a dobrý základ pro další trénink.“ zhodnotila Monika po návratu.

Z jedenáctičlenné české výpravy byl nejúspěšnější Jakub Zemaník, který obsadil v kategorii do dvaadvaceti let patnácté místo.

Hyeres2015_219_  12376162_10153700317471181_8251750423662200284_n

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorised. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>